Zabijasz baterię swojego Iphone’a – 6 grzechów głównych

szanuj baterię swojego iphone'a

Na temat baterii w telefonach powiedziano już chyba wszystko, ale aby uporządkować informację. PRzedstawiam ją tutaj w paru punktach. Sprawdźcie czy wykonujecie chociaż jesz baterię do 100%dną czynność z poniższej listy i poprawcie się. 😉

1 . Ładujesz baterię do pełna – 100%

Jeśli zaczynasz się pocić i szukać gniazdka elektrycznego, kiedy bateria zbliża się nieuchronnie do 80%, zrelaksuj się. Utrzymywanie pełnego zasilania nie jest najlepszym wyjściem jeśli chodzi o efektywne zużywanie się baterii. Sugerowane przez ekspertów jest utrzymywanie stanu baterii od 30 do 80 procent. To jest najbardziej efektywne. Nie doładowywuj jej przez noc, a zamiast tego ładuj krócej i częściej przez cały dzień.

2. Pozwalasz na całkowite wyczerpanie baterii

Baterie litowo – jonowe zmniejszają swoją pojemność, kiedy spadną do krytycznego poziomu, więc polecam unikanie komunikatów „low battery”. Każde pełne rozładowanie obniża pojemność baterii. Apple i inni eksperci sugerują wykonanie tego manewru raz do dwch razy na miesiąc w celu skalibrowania baterii.

3. Używasz swojej bezprzewodowe ładowarki zbyt często

Korzystanie z dodatkowego battery packa w chwilach gdy jesteś poza domem jest zbawienne kiedy użycie telefonu ejst zbawienne, ale zarówno bateria jak i obudowa battery packa wytwarza ciepło podczas ładowania. To z kolei może w dłuższym terminie uszkodzić urządzenie. Unikanie nagrzewania urządzenia wykonujemy poprzez źródło zasilania połączone kablem z telefonem. ( niebezpośrednio )

4. Ładujesz telefon w obudowie

Jeśli twojemu telefonowi jest za ciepło kiedy jest podłączony do ładowania oznacza to, że ciepło produkowane podczas ładowania baterii jest uwięzione. Duża prośba – zdejmij do ładowania.

 

5. Przechowujesz swój zapasowy telefon bez ładowania

Jeśli trzymasz w szufladzie stary telefon jako zapasowy i kiedy w momencie gdy spuścisz przypadkowo w kibelku swojego Iphone 6s, upewnij się że przechowasz go z chłodnym miejscu i naładowaną do minimum 50 % baterią. Wg. Apple jeśli użyjesz baterii kompletnie wyczerpanej wpada ona w tzw „stan głębokiego rozładowania” który spowoduje zmniejszenie się pojemności baterii. I vice versa – jeśli przechowujesz telefon w pełni naładowany przez jakiś okres – będzie on tracił stopniowo swoją pojemność.

 

6. Użwasz niedopasowanej ładowarki

Ładowarka dołączona do sprzętu marki Apple jest zaprojektowana by odciąć zasilanie, kiedy bateria naładuje się do 100%, ale te ładowarki, które są wykonane przez firmy trzecie mogą spowodować wypadki. Słowem nie jest to zdrowe dla baterii jak i dla zdrowia ( hasło wybuchające ładowarki )

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

36 − 32 =